kdo jsme?

Společnost Symbiom

Zázraky se nedějí v rozporu s přírodou, nýbrž s našimi znalostmi o přírodě.

Už více než dvacet let zkoumáme přírodu a hledáme cesty, jak se z její moudrosti poučit. Účastníme se vědeckých projektů, které výsledky výzkumů ověřují v praxi. Produktem našeho bádání jsou zcela přírodní přípravky pro výživu a ochranu rostlin. Zaměřili jsme se na využití mykorhizních hub a výrobu produktů, které přirozeně podpoří zdravý růst a vývoj rostlin.

Jak to začalo…

U zrodu firmy stáli dva nadšenci, které nadchla podstata mykorhizní symbiózy. Dlouhé diskuse kolem ní nakonec vedly v roce 1999 k založení firmy Symbiom. Jak to u malých firem bývá, na začátku byl velký entuziasmus. Firma se rodila stejně jako řada jiných „garážových“ firem, pouze s tím rozdílem, že nevznikla v garáži, ale doslova v lese. Její napojení na přírodu je stále všudypřítomné a uvědomujeme si, že bez ní bychom zde nebyli ani my. Přestože toho víme daleko víc než na začátku, stále objevujeme spoustu nových věcí. Nové poznatky nás pak posouvají dál a dávají nám jistotu, že tato práce má smysl.

Jsme předním světovým výrobcem mykorhizních hub, který si zakládá na kvalitě svých produktů, profesionálních  službách a inovacích. Díky našim rozsáhlým zkušenostem a odborným znalostem v oboru jsme získali pověst důvěryhodného a spolehlivého dodavatele vysoce kvalitních mykorhizních přípravků zákazníkům po celém světě.

Vědecká činnost

Firma Symbiom se již řadu let podílí na řešení českých i mezinárodních vědecko-výzkumných projektů, které jsou zaměřeny na vývoj nových přípravků na bázi mykorhizních hub a nových způsobů jejich aplikace.

Účast naší firmy na vědeckých projektech dokazuje, že nabízené produkty a technologie jsou výsledkem řádného testování.

Napsali o nás

Poslední šance pro zahrádkáře

Zahrada v obrazech
Půda ještě nezamrzla a tak máte poslední šanci zkrášlit si zahradu vysazením keřů, stromků a květin.

Namíchejte rostlinám mykorhizu

Zahrada v obrazech
Nádherně kvetoucí drobnokvěté azalky můžete pěstovat i ve větších nádobách na terase a to dokonce výhodnější než ve volné půdě.

Houby pomohou nakrmit rostliny

Zahrada v obrazech podzim
Většina rostlin žije v symbióze s půdními houbami, které jim poskytují vodu a minerální živiny, v takzvané arbuskulární mykorhize.

Vliv mykorhizy na správný růst a kvalitní vývoj bonsají

Bonsaje a japonské zahrady
Mykorhiza je charakterizována jako symbiotické soužití hub s kořeny vyšších rostlin s kladným vlivem na jejich správný růst a vývoj.

Naši partneři

Děkujeme našim partnerům, kteří myslí udržitelný rozvoj opravdu vážně a dali důvěru přírodním produktům systému Symbiom. Přípravky na bázi mykorhizních hub používají na hřištích, při budování městské zeleně či pěstování. U některých můžete produkty Symbiom také zakoupit.