Zelenina plná šťávy

Zelenina plná šťávy

Ať už letos plánujete rajčata a jinou zeleninu pěstovat ve skleníku nebo jen tak na záhonku, určitě nezapomeňte při sázení do půdy aplikovat mykorhizní houby. Ty totiž rostlinkám zajistí menší mortalitu, vyrovnaný a silnější růst a v neposlední řadě samozřejmě vyšší obsah silic a aromatických látek.  To vše bude mít za následek šťavnatou, krásnou zeleninu plnou chuti.  Jak je to možné?


Mykorhizní houby nejsou typickými houbami, které můžeme sbírat společně s hřiby a bedlemi. Jedná se o půdní houby, které mají podobu mikroskopických vláken napojujících se na kořeny rostlin. Ačkoli jsou nepatrná, dokážou pro rostlinu získat z okolní půdy mnohem větší množství vody a živin než samotné kořeny a tím ji lépe vyživují. Rostlina na oplátku předává houbě jednoduché cukry získané fotosyntézou. V odborné terminologii se tento oboustranně prospěšný vztah nazývá mykorhiza, my můžeme mluvit o přátelství a vzájemné pomoci mezi přátelskými houbami a rostlinami.


Aplikace přípravků je naprosto snadná. Stačí smíchat mykorhizu s výsadbovým substrátem nebo do výsadbové jamky nasypat dané množství přípravku. Jedinou podmínkou je, že se mykorhiza musí dostat do přímého kontaktu s kořeny rostlin.

Líbil se vám tento článek?

Co přináší spojení mykorhizních hub a rostlin?

 

Přírodní pěstování
bez chemie

 

Snížení potřeby
zálivky a hnojení

 

Zvýšení odolnosti
rostlin

 

Vyrovnaný růst
a vyšší plodnost

 

Zvýšení obsahu
prospěšných látek

 

Soužití
na celý život

Zjistěte, který z našich produktů
je vhodný pro vaše rostliny.

Rádi byste se na něco zeptali? Napište nám!