Jak funguje mykorhiza?

Běžný způsob pěstování

Rostlina čerpá vodu a živiny
pouze z malého objemu půdy.

Vlivem chudé kořenové sítě je
půda nestabilní a eroduje.

Voda a hnojiva bez užitku prosakují
půdou. Chemická hnojiva jsou často
odplavena a zneřušťují podzemní vody.

Systém SYMBIOM®

Mykorhiza rozšiřuje
kořenový systém rostlin
a přináší vodu a živiny.

Houbová vlákna zajišťují stabilitu
půdy a zabraňují erozi.

PLANTASORB® zadržuje původní
vlhkost a poskytuje rostlině vodu v suchých obdobích.

CONAVIT®, zcela přírodní hnojivo
s dlouhodobým účinkem zůstává u
kořenů po celou sezónu.

Kde ji najdeme?

Řada z nás chodí do lesa a sbírá houby. Jak všichni víme, každá houba vyrůstá z podhoubí a to je právě část, která pro nás může být velice důležitá. Každé podhoubí je totiž tvořeno sítí nepatrných houbových vláken. Tyto vlákna jsou právě naše půdní mykorhizní houby a jsou velice důležité svou schopností napojit se na kořeny rostlin a neustálým růstem.

Proč je tato vlastnost tak důležitá?

Díky této úžasné vlastnosti, kdy se půdní houby napojí na kořeny rostlin, dochází k mnohonásobnému zvětšení kořenového systému. Navíc tato mikroskopická vlákna snadněji přijímají živiny a vodu z okolní půdy a tím je rostlina výrazně lépe vyživovaná, což má za následek lepší růst. Nejúžasnější vlastností půdních hub je jejich spolupráce a podpora po celou dobu života rostlin.

Jak mykorhizu získáváme?

Vše začíná v podhoubí. Pokud si ale myslíte, že Vašim rostlinám bude stačit, když půdu obohatíte samotným podhoubím, musíme Vás zklamat. Ono samo podhoubí sice obsahuje různé půdní houby, ale bohužel v tak malém množství, že by zde nebyl žádný znatelný efekt. Právě proto se zabýváme jejich množením a zpracováním, aby z nich měl užitek každý pěstitel.

Je jen jeden druh půdních hub?

Právě naopak. Je více druhů a proto odborníci postupně z podhoubí oddělí, rozmnoží a zpracují jednotlivé houby tak, aby vyhovovaly potřebám a požadavkům zákazníků a pěstitelů. Různé druhy rostlin totiž potřebují různé druhy mykorhizních hub a to se docílí jen odborným zpracováním.

Je mykorhiza hnojivo?

Ne. Mykorhizní houby jsou živé organismy. Dokáží rostlinu podporovat po celý její život. Toho žádným hnojivem nedocílíte. Hnojivo je důležité, protože i houby z něho mohou čerpat živiny pro svůj růst. Nejlepší je ovšem ve spojení s mykorhizními houbami používat přírodní hnojivo, např. Conavit®

Proč ji používat?

Kořenový systém rostlin ať jakkoliv velký, nikdy nemůže dosáhnout rozsáhlosti sítě mikroskopických vláken půdních hub. Mykorhizní houby se tak dostanou se v půdě i tam, kam kořen nedosáhne. Z toho vyplývá jednoznačný závěr - při použití mykorhizních hub při pěstování našich rostlin dochází k maximálnímu využívání a spotřebě veškerých dostupných živin z půdy.

Proč je to tak důležité?

Právě to, že mykorhizní houby dodávají živiny a vodu v daleko větší míře, než je běžné, dělají rostlinu daleko silnější a krásnější. I lidé by měli mít dostatečný pitný režim a zdravý životní styl. Oslabený organismus je více náchylný k nemocem a k horšímu zvládání stresu a těžkých životních situací.

Naše rostliny jsou na tom úplně stejně. Pokud jim zajistíme co možná nejlepší základ pro jejich krásný a zdravý růst, budou schopni snáz překonat horší období.

Co můžeme očekávat po použití mykorhizních přípravků?

  • Lepší a vyrovnaný růst rostlin
  • Bohatší a zdravější kořenový systém, který bude schopen ve větší míře čerpat živiny z půdy
  • Větší bohatství květů a plodů
  • Nižší potřeba zálivky a hnojení
  • Lepší překonání období sucha
  • Rostlina nebude trpět při přesazování
  • Zpevnění okolní půdy
  • Ochrana proti některým půdním chorobám

Co přináší spojení mykorhizních hub a rostlin?

 

Přírodní pěstování
bez chemie

 

Snížení potřeby
zálivky a hnojení

 

Zvýšení odolnosti
rostlin

 

Vyrovnaný růst
a vyšší plodnost

 

Zvýšení obsahu
prospěšných látek

 

Soužití
na celý život

Zjistěte, který z našich produktů
je vhodný pro vaše rostliny.

Rádi byste se na něco zeptali? Napište nám!