Zpět na blog

Zaměřeno na kanadské borůvky

Zaměřeno na kanadské borůvky

Chutí jsou od našich lesních k nerozeznání, plody jsou však o poznání větší a z pohledných keřů jich sklidíte přes 2l. Ale pouze pokud znáte nároky těchto pozoruhodných dřevin.

Pod názvy borůvky kanadské (Vaccinium corymbosum), zahradní, hroznovité, chocholičnaté nebo prostě velkoplodé se nacházejí vždy stejné dřeviny. Jejich vlastí je severoamerický kontinent.

I když je to už asi obecně známo, musíme si připomenout, že kanadské borůvky vyžadují kyselou půdní reakci (pH 4 až 5). Malý přídavek rašeliny, kterým je posypán povrch půdy, nemá význam. Nejlépe je na ploše aspoň dvou čtverečních metrů (pro tři rostliny různých odrůd) vybrat všechnu půdu do hloubky 35 až 40 cm. Boční stěny obalíme fólií, abychom zabránili kontaktu s okolní zásaditější půdou. Pokud je na našem pozemku lehká půda, osvědčilo se jámu vyložit fólií a vytvořit tak podzemní misku.

Ideální je při výsadbě kanadských borůvek myslet do budoucna. Použitím mykorhizních hub- protukt Rhodovit, zajistíte vhodné podmínky po celý jejich život. Aplikací mykorhizního přípravku dodáme rostlině přirozeného pomocníka a ochránce. Rostlina se díky prospěšným půdním houbám stává silnější a odolnější. Tím, že mykorhizní houby obsadí kořeny rostlin, nedostává se místa houbovým patogenům, čímž vzniká přirozená ochrana před houbovými chorobami na kořenech rostlin. Samozřejmě pozitivní vliv mykorhizy sledujeme i na plodnosti a kvetení. Silné a zdravé rostliny jsou schopné vyprodukovat větší množství plodů nebo zvýšit jejich kvalitu a předvést bohatší kvetení v sytějších barvách.