Zpět na blog

Vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky pro vášnivé zahrádkáře

„Tak prostě znovu koupím nějakou kytku.“ Na první pohled se to zdá jako jednoduchý úkol – vybrat oddanému pěstiteli všeho, co roste a kvete, vhodný dárek. Ale neopakovat se a být originální je v dnešní době čím dál těžší. Dáme vám pár tipů na vánoční dárky pro každý rozpočet, se kterými určitě nešlápnete vedle.

Zahradnický kurz nebo kniha pro ty, kteří to myslí vážně

Chcete obdarovat někoho, kdo začíná řešit zahradu od základu nebo chce obnovit tu stávající? Není vhodnější dárek než vědomosti. Český Atelier Flera tvoří moderní zahrady s nezaměnitelným rukopisem.

Jeho zakladatel, uznávaný zahradní architekt, „Nekorunovaný král českých zahrad“(jak je čím dál častěji nazýván) a spoluautor pořadu Ferdinandovy zahrady na ČT, Ferdinand Leffler je autorem knihZelené pokoje a Žijte ve své zahradě – obě můžete s autorovým podpisem zakoupit v tištěné anglické i české verzi nebo jako e-book. Knihy čtenáře provedou od prvotních úvah o celkovém pojetí zahrady a jednotlivých zákoutí až po doladění posledních detailů.

Pokud hledáte „hlavní“ dárek pro blízkého člověka, z něhož bude těžit ještě dlouhá léta, potěšte ho rovnou komplexním online kurzem Žijte ve své zahradě. 15 hodin videí, hotové šablony i bonusové materiály mu pomohou navrhnout si vlastní zahradu, která bude útulná, funkční a jen tak se neomrzí. Před Vánoci můžete kurz pořídit ve speciálním balíčku s dárkem.

Nabídku knih a kurz naleznete na e-shopu Atelieru Flera.

Fotky zahrady PŘED a PO proměně:

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada

Každý zahradník rád čerpá náměty, čím by svůj zelený kout domova ještě více vylepšil, jak získal co nejlepší úrodu nebo co by pomohlo jeho rostlinám lépe prospívat. Oblíbený měsíčník Naše krásná zahrada nabízí 68 stran praktických rad, tipů, návodů, a především inspirativních fotografií moderních zahrad a zelených zákoutí. Jednotlivé rubriky jsou tematicky podle roční doby věnovány nejen okrasné a užitkové zahradě, ale také balkonům, terasám a péči o pokojovou zeleň. Prostor zde mají třeba i tipy na nejrůznější vybavení. Tohoto tištěného rádce a pomocníka můžete svým blízkým darovat formou zvýhodněného předplatného.

Originální dárkové sady pro botanické fajnšmekry

Máte pocit, že jste během let obdarovali vašeho zahradníka už skutečně vším a jen velmi těžko hledáte nějaký nečekaný a vkusný dárek? Pro botanické fajnšmekry, a nejen pro ně, zaručeně vyberete netradiční překvapení u Culina Botanica. Skvělým tipem je například dárkové balení obsahující semena původních československých odrůd zeleniny a bylinek, které potěší třeba dědečka. Babičku naopak můžete obdarovat dárkovou krabičkous dvanácti druhy květin ze zahrad našich prababiček. Oddaného zahradníka a zároveň kuchaře jistě potěší dárková kazeta Zahradníkův rok nebo krabička semínek jedlých květů. Kompletní nabídku originálních dárků, navíc v překrásném designu, si můžete prohlédnout na webu Culina Botanica.

Praktické a funkční dárky pro všechny pěstitele

Máte v blízkosti zahradníka, který ocení hlavně funkční dárky a má celý seznam přání a potřeb? Připravte mu balíček zásob a vybavení od české značky ROSTETO, u které naleznete ucelený výběr pouze toho nejlepšího zboží pro pěstitele na trhu. Semínka pro zaručeně bohatou úrodu i kvalitní nástroje, které se jen tak nerozbijí – to vše zde mají. Inspirujte se třeba naším tipem na dárkový box pro začínajícího zahradníka:

  • Výběr semínek bylin a zeleniny – bazalka pravá, pažitka pravá, cibule jarní, česnek bílý, rajče keříčkové, paprika zelená pálivá, okurka salátová, salát listový.
  • 2x univerzální granulované hnojivo.
  • 2x zahradnické rukavice.
  • 1x drápek pro kypření půdy.
  • 1x sázecí lopatka.

Objednávat můžete v partnerských e-shopech nebo navštivte některou z desítek partnerských kamenných prodejen ve vašem okolí.

Výhodný vánoční balíček mykorhizních produktů od Symbiomu

Nikdy nešlápnete vedle, pokud vášnivého zahradníka obdarujete našimi mykorhizními produkty na podporu zdravého růstu rostlin. Nic totiž nepotěší oko a duši zahradníka a botanika více než zeleň, která dlouhodobě prospívá. Využijte naší vánoční akce a zakupte balíček přípravků Symbivit Zelenina a Conavit – univerzální přírodní hnojivo, ke kterému jako dárek obdržíte Symbivit Bylinky. Cena celého balíčku je 349,-. Objednávejte v e-shopu.

Dárky pro zahradníky i bez zahrady

Nemá zahradu, ani byt příliš prostoru neposkytuje. Jakým darem takového milovníka přírody a zeleně potěšit? Zkuste živý obraz LivePicture® složený z rostlin dle vašeho výběru a vsazený do minimalistického hliníkového rámu. Hodí se do každého interiéru a nezabere prakticky žádný prostor na ploše místnosti. Údržba je navíc velmi snadná díky chytrému samozavlažovacímu systému, který kontroluje zásobu vody. Živé obrazy jsou dostupné v několika velikostech a barvách rámu.

A co když kousek přírody nestačí? Chce to rovnou pořádný kus! Z živé stěny LivePanel PACK® spadne čelist každému oddanému botanikovi. Hodí se i do exteriéru a zároveň tím vyřešíte reprezentativní dárek třeba pro dobrého obchodního partnera. Tento sortiment si můžete vybrat na e-shopu firmy BB Com s.r.o.

Už máte jasno, jaké dárky letos pořídíte? Věříme, že jsme vám práci s vymýšlením výrazně usnadnili. ☺