Jak docílit dlouhodobě krásného trávníku?

Jak docílit dlouhodobě krásného trávníku?

Každý, kdo zakládá trávník si pokládá stejnou otázku. Na trhu existuje nepřeberné množství travních semen, hnojiv a přípravků k péči o trávník. Správným výběrem můžeme ovlivnit kvalitu našeho trávníku a požadavky na jeho následnou údržbu. Ovšem my vám chceme představit něco naprosto jiného, co váš trávník učiní krásným a dlouhodobě odolným – mykorhizní přípravek TurfComp.


Mykorhiza je oboustranně prospěšný vztah mezi přátelskými půdními houbami a rostlinou. Mykorhizní houby se napojí na travní kořeny a rozšíří tak kořenový systém. U trávníků je tato funkce velice důležitá, jelikož mykorhizní houby rostou rychleji než kořeny a prorůstají do větší hloubky. Díky tomu dochází k maximálnímu příjmu živin a vody a trávník se tak stává lépe vyživovaným a odolnějším vůči stresovým faktorům, jako je např. sucho nebo nadměrná zátěž.  


Již řadu let se zabýváme vývojem mykorhizních přípravků a pro ošetření trávníků nabízí zmiňovaný produkt TurfComp. Tento přípravek se skládá ze tří důležitých složek: mykorhizních hub, dlouhodobě rozpustného přírodního hnojiva a gelu, který je schopen absorbovat vodu a v případě sucha ji postupně uvolňovat. Tato kombinace zajišťuje ošetření, které má dlouhodobý efekt.


Mykorhiza
Mykorhiza tvoří rozsáhlou síť podhoubí, která se napojí na kořeny a zvyšuje příjem vody a živin z půdy. Mnohonásobně rozšířený kořenový systém také zajistí stabilitu povrchu, odolnost proti erozi a vyšší hustotu trávníku.


Přírodní dlouhodobě rozpustné hnojivo
Hnojivo obsažené v přípravku TurfComp zásobuje trávník živinami v průběhu celé vegetační sezóny. Nemůže být odplaveno srážkami jako konvenční chemická hnojiva, která často vydrží v půdě pouze několik týdnů. Hnojivo obsahuje pouze přírodní složky, čímž nezatěžuje životní prostředí a neznečišťuje povrchovou ani spodní vodu.


Gel
Tato složka při srážkách a zavlažování absorbuje vodu a v době sucha ji poskytuje trávníku. Chrání trávník před usycháním a tím udržuje jeho sytě zelený vzhled.


Při aplikaci je nutné, aby se TurfComp dostal do přímého kontaktu kořeny trávníku. Při zakládání trávníku je aplikace velice jednoduchá. Přípravek se aplikuje plošně ve vrstvě cca 3cm pod semena před výsevem. Nejprve se aplikuje produkt, poté se překryje vrstvou zeminy a následně se vysejí semena.


Přípravek se může také aplikovat pod travní koberec pro lepší zakořenění, vitalitu a snížení stresu po jeho založení. Stačí přípravkem posypat povrch půdy před položením koberce. Dávka na nově zakládaný trávník je 100g / m2 a 300g / m2 pro zatěžovaný trávník, jako např. golfové greeny, sportovní hřiště nebo svahy náchylné k erozi.

Líbil se vám tento článek?

Co přináší spojení mykorhizních hub a rostlin?

 

Přírodní pěstování
bez chemie

 

Snížení potřeby
zálivky a hnojení

 

Zvýšení odolnosti
rostlin

 

Vyrovnaný růst
a vyšší plodnost

 

Zvýšení obsahu
prospěšných látek

 

Soužití
na celý život

Zjistěte, který z našich produktů
je vhodný pro vaše rostliny.

Rádi byste se na něco zeptali? Napište nám!